И Норвегия вън от рецесията
И през второто тримесечие на годината икономиката на страната е излязла от фазата на рецесия, съобщи официално днес Норвегия.
20.08.2009 15:33
И през второто тримесечие на годината икономиката на страната е излязла от фазата на рецесия, съобщи официално днес Норвегия.
20.08.2009 15:33
Румъния е най-тежко засегната от кризата от всички източноевропейски страни.
20.08.2009 14:02
Въпреки оптимизма, главният икономист на Международния валутен фонд Оливие Бланшар предупреждава, че възстановяването няма да лесно, и че кризата ще остави дълготрайни белези.
19.08.2009 15:48
От най-дългата рецесия от Втората световна война насам вече излезе и Япония, благодарение на външната търговия и взетите мерки в полза на местните домакинства, съобщиха от пресофиса на министър-председателя, предаде АФП.
17.08.2009 13:03
Това е най-голямата американска банка, обявила фалит през тази година.
15.08.2009 19:50
За това предупреди бившият финансов министър Милен Велчев.
14.08.2009 13:48
"И ние веднага ще бъдем засегнати, тъй като при намаляването на подаването през Украйна България е първата, която страда", каза бившият директор на "Булгаргаз" Васил Филипов.
14.08.2009 12:15
Неочакван ръст от 0,3% през второто тримесечие на годината отбеляза брутният вътрешен продукт на Германия, предаде Ройтерс.
13.08.2009 14:15
Това послание има с какво да ви съблазни, особено по време на криза.
13.08.2009 12:26
През периода април-юни на Острова са били съкратени 220 хил. души.
12.08.2009 20:53
През юни промишленото производство регистрира ръст от 6.9% спрямо май.
11.08.2009 13:19
Икономиката на острова силно пострада от световната финансова и икономическа криза.
08.08.2009 20:15
Добрата новина е, че работодателите се стараят да запазят работната сила.
06.08.2009 13:46
Това заяви американският президент по време на седмично радиообръщение.
01.08.2009 19:33
Регулаторните органи в САЩ затвориха още пет банки вчера, с което броят на фалитите от началото на годината достигна 69.
01.08.2009 13:45
МВФ казва, че правителствата на богатите страни са предвидили 9,2 трилиона в подкрепа на финансовия сектор, докато нововъзникващите икономики са отделили едва 1,6 трилиона долара.
31.07.2009 16:55
Близо 30% от жителите на САЩ са споделили, че рецесията е причинила напрежение във връзките и браковете им или е довела е до тяхното разпадане.
28.07.2009 19:42
Мъжете са били по-засегнати от икономическия упадък, в сравнение с жените.
25.07.2009 14:13
За това предупреждават експертите от Икономическия и социален съвет.
24.07.2009 20:34
2/3 от британците лично познават хора, пострадали от рецесията и останали без работа, съобщава BBC News.
24.07.2009 19:21
Това е най-високата стойност на безработица от 11 години насам.
24.07.2009 15:06