В същия ден над 340 000 души са отпътували от Хонконг, като около 195 000 от тях са жители на специалния административен район.
„Въпреки дъждовното време, броят на посещенията в Хонконг в първия ден от празника на Деня на труда е по същество същият като този от миналата година“, коментира изпълнителният директор на Асоциацията за насърчаване на туризма в Хонконг.