/Поглед.инфо/ Делян Добрев заяви, че ГЕРБ няма да се коалира с БСП. Бившият министър и опонентката му Мая Манолова бяха гости в извънредно студио по Нова телевизия. Манолова не пропусна да влезе в спор с вече депутата на ГЕРБ.
Добрев аргументира тезата се, че икономиката не работи и не се създават работни места. „Вие закрихте хиляди работни места", сряза го Манолова. „Ние и кризата", оправда се Добрев".
„Нарастват гласовете, които искат предсрочни избори и не само политическите партии, но и синдикатите, както и целият народ иска това", посочи Добрев. „Как се извеждат 15 хиляди интелигентни хора на улиците?", отговори той на въпрос има ли ГЕРБ пръст в протестите. „На протеста има симпатизанти на всички партии. Да обиждаме по този начин протестиращите не е редно", добави още той.
„Хората дори носят табели, за да кажат, че не им се плаща. Може би има и такива случай. Нямаме нищо общо нито със снощния, нито с който й да е ден от протест", категоричен е Добрев.
„Снощи провокаторите бяха повече и хората не ги изолираха, както ставаше на предишните протести. Може ли 10 хиляди души да поставят ултиматум да си подадем оставката? Няма диалог и няма искания", каза Манолова. По думите й, избори сега означава същия парламент и хаос в държавата.
„За да изпълним исканията на протестиращите трябва да променим 90% от Изборния кодекс. До края на този месец приключваме с обществените дебати. Август месец написваме кодекса, септември минава в комисия и след това влиза в пленарна зала", обясни заместник-председателят на Народното събрание.