/Поглед.инфо/ Блестящ Лудогорец победи Лацио с 1:0 в първия мач от 1/16-финалите на Лига Европа на "Стадио Олимпико".

Момчетата на Стойчо Стоев се справиха великолепно със задачата си в Рим и триумфираха в първия двубой с "римиските орли" в двубой, който се превърна 10 срещу 10. Не без намесата на Владислав Стоянов, срещата остана в полза на Лудогорец. В много емоционална и динамична среща българите се доказаха като достоен съперник и сериозно име в Европа. Срещата започна по изключително неприятен начин за българите, след като в деветата минута капитанът Светослав Дяков изпусна да отбележи от дузпа. Независимо от това, "разградските орли" не загубиха духа си и определено се държаха равностойно на именитите си съперници. До края на полувремето срещата вдигна оборотите си и Лудогорец се оказа много по-активния тим. След множеството пропуски и великолепно спасяване на Владислав Стоянов, наградата за усилията на българите дойде. В 44-та минута Роман Безяк откри резултата на 1:0 в полза на разградчани с блестящ топовен удар. В оставащите две минути до края на първата част ситуацията около нашия тим беше напрегната, но играчите на Стойчо Стоев удържа резултата. Втората част започна много опасно за българите, но Владислав Стоянов показа световната си класа, след като спаси дузпата, която Андерсон би. Последва втори удар след спасяването, но Стоянов отново се намеси много адекватно. В крайна сметка и при 11-метровото изпълнение на римляните не се реализира гол. В 53-та минута Дяков получи втори жълт картон, което остави тима с 10 човека. Справедливостта възтържествува и в 73-та минута Каванда получи директен червен картон, който ритна в главата Йордан Минев. В крайна сметка до края на срещата Лудогорец удържа и излезе победител от мача.