Това се съобщава от ТАСС .
В навечерието на срещата Столтенберг заяви, че страните-членки на алианса на среща на ниво външни министри признават космическото пространство като една от сферите на военни действия, но няма да поставят оръжие там.
През юни Пентагонът обяви загубата на оперативното предимство на САЩ над Русия в космоса, тъй като Москва бързо развива потенциала си в тази област.