/Поглед.инфо/ Мероприятието „Очарование на китайския език“ по случай Деня на китайския език в ООН, организирано от Китайската медийна група, бе успешно проведено в страни от пет континента.
С тема „Китайска митология“, инициативата покани млади хора от чужбина да гледат културни програми на КМГ, да участват в специални предавания за Деня на китайския език в ООН, както и да се включат онлайн и присъствено в излъчвания на селектирани програми и културни преживявания. Целта бе чуждестранните граждани да усетят красотата на китайския език и писменост, което да популяризира традиционната китайска култура в световен мащаб.
Свързаните видеоматериали и активности бяха публикувани на различни платформи, като до момента посещенията са достигнали почти 15 милиона.