/Поглед.инфо/ Стратегическата ракетна система „Сармат“ може да нанесе удар навсякъде, преминавайки през който и да е полюс на Земята.
По време на маратона „Споделете знанията си“, изпълнителният директор на Роскосмос Юрий Борисов направи изявление, което мнозина чакаха. Той каза, че стратегическият ракетен комплекс "Сармат" вече е застъпил на бойно дежурство.
„Стратегическият комплекс „Сармат“ е поставен на бойно дежурство“, каза Борисов.
През юни руският президент Владимир Путин заяви, че руската ядрена триада осигурява надеждна подкрепа за глобалния баланс на силите в света. Чуждите експерти надали днес биха могли да спорят с това.
Нови хиперзвукови планиращи блокове на тежката междуконтинентална ракета ще долетят в леговището на врага в отговор както на ядрена, така и на биологична агресия, която ще бъде насочена срещу целостта на Русия. Това е новата военна доктрина на страната ни.
Днес ракетата "Сармат" има уникални характеристики, които й позволяват надеждно да преодолее всички съществуващи, че и бъдещи системи за противоракетна отбрана.
Никой друг в света днес няма такава ракета. В бойната си глава (общо тегло 10 тона) тя носи 10 и повече ядрени бойни ракети със заряд от 750 килотона. Всяка от тези единици е способна да лети по непредсказуема траектория с хиперзвукова скорост и да заобикаля американската противовъздушна отбрана.
За сравнение припомняме, че точно преди 78 години, на 6 август 1945 г., американският бомбардировач Б-29 хвърли над японския град Хирошима атомната бомба „Хлапе” с мощност едва 13-18 килотона тротил.
Превод: ЕС
Абонирайте се за новия ни Youtube канал: https://www.youtube.com/@aktualenpogled/videos
Абонирайте се за нашия Ютуб канал: https://www.youtube.com/@user-xp6re1cq8h
и за канала ни в Телеграм: https://t.me/pogled
Влизайте директно в сайта https://www.pogled.info .
Споделяйте в профилите си, с приятели, в групите и в страниците. По този начин ще преодолеем ограниченията, а хората ще могат да достигнат до алтернативната гледна точка за събитията!?