България

Човек на Нинова от Позитано-20 примамва възрастни хора да му даряват имоти

/Поглед.инфо/ Председателят на организацията на БСП в столичния район Красна поляна и служител на Нинова в орг. отдел на партията Евгений Белий е получил поредица от странни дарения, които не са от роднини, а от възрастни хора.

Андрей Червенков 15347 прочитания
Човек на Нинова от Позитано-20 примамва възрастни хора да му даряват имоти

През 2006 година 91-годишната Стоянка Атанасова дарява на Белий цялото си движимо и недвижимо имущество.

На 03.07. 2007 г. бесепарят получава дарение 4000 дка в землището на Пиперков Чифлик, както и 5,250 дка в землището на Багренци, което продава в края на същия месец.

Сред даренията са и апартамент на ул. „Пиротска” в София, както и една втора апартамент на столичния булевард „Арсеналски”. Според запознати всичко това Белий е правел в качеството си на „загрижен” активист на БСП, като обгрижвал възрастните хора срещу включването му в техните завещания.

Евгений Белий стана известен покрай случката, в която Кирил Добрев му налетя на бой, за която първи АФЕРА писа. Покрай случката в социалните мрежи социалисти коментираха, че той винаги е бил толериран от всяко ръководство, заради многото членуващи възрастни хора в организацията му и въпреки че няма висше образование, каквото се изисква от централата за служителите й, до ден днешен той е на работа.

Редакцията на АФЕРА разполага с всички документи

Още от България

Доц. Благовест Георгиев: Кой забрани реиндустриализацията на България? Шокиращ разговор за Брюксел и дълга
България

Доц. Благовест Георгиев: Кой забрани реиндустриализацията на България? Шокиращ разговор за Брюксел и дълга

/Поглед.инфо/ България вече е повече от седем месеца в еврозоната, но какво означава това отвъд политическите лозунги? В разговора си с доц. Благовест Георгиев поставям въпрос, който рядко се обсъжда открито – може ли една държава да бъде управлявана чрез своя дълг? Разглеждаме ролята на Европейската централна банка, зависимостта от финансовите институции, деиндустриализацията, бъдещето на българската икономика и защо според нашия гост реалният суверенитет все повече се измества към кредиторите. Говорим още за финансовата олигархия, кризата на европейския икономически модел, възможна ли е реиндустриализацията на България и защо дори Германия започва да плаща цената на собствената си икономическа политика.

01.08.2026 18:00
Петър Волгин: Безмер е предупреждение – България влиза в чужда война без да пита народа!
България

Петър Волгин: Безмер е предупреждение – България влиза в чужда война без да пита народа!

/Поглед.инфо/ Защо България разреши американски военни самолети да използват авиобаза „Безмер“? Има ли изобщо българско правителство, което е способно да каже „не“ на Вашингтон? В предаването на Владимир Трифонов евродепутатът Петър Волгин прави безкомпромисен анализ на зависимостите, които според него определят външната политика на България и Европейския съюз. Разговорът засяга ролята на американското влияние, кризата на европейските политически елити, санкциите срещу Русия, войната в Украйна, бъдещето на европейския суверенитет и възможността националните държави да защитават собствените си интереси. Един разговор, който поставя неудобни въпроси за властта, зависимостите и цената, която България плаща за липсата на самостоятелна политика.

28.07.2026 18:00
Парижкият мир от 1947 г. и документите на Дружба „Родина“: Как Родопите останаха в границите на България
България

Парижкият мир от 1947 г. и документите на Дружба „Родина“: Как Родопите останаха в границите на България

/Поглед.инфо/ Връщането на фундаменталния за българската историческа наука „Сборник Родина“ от ИК „Синева“ поставя наново въпроса за институционалното отношение към идентичността на българите мохамедани. Текстът разглежда сложната сблъсъчна точка между самобитното интелектуално движение в Среднородопието от 30-те и 40-те години на миналия век, репресивните апарати след 1944 г. и политическите решения от началото на 90-те години, които преформатираха административния и демографски пейзаж на Родопите.

28.07.2026 17:08
Румен Петков: България участва във война срещу Иран! Това е национален позор!
България

Румен Петков: България участва във война срещу Иран! Това е национален позор!

/Поглед.инфо/ В това издание на "Алтернативен Поглед" разговаряме с Румен Петков - лидер на ПП АВ, за темите, които почти липсват от българския публичен разговор. Защо лидерът на АБВ посети посолството на Иран и какво послание отправя към българските институции? Превръща ли се България в участник в чужди военни конфликти без обществен дебат? Разговаряме за кризата в левицата, първите решения на новото управление, двойните стандарти във външната политика и опасното разминаване между обещания и реалност. В края на интервюто поставяме още една тема, която ще промени живота на милиони хора – изкуствения интелект, заплахата за труда, социалната сигурност и готова ли е политиката да посрещне най-голямата технологична революция на XXI век.

27.07.2026 18:30
Балканите все по-открито се дистанцират от политическия курс на Европейския съюз
България

Балканите все по-открито се дистанцират от политическия курс на Европейския съюз

/Поглед.инфо/ Първите стъпки на българското правителство, дошло на власт преди по-малко от три месеца, бяха посрещнати с осезаемо одобрение от голяма част от обществото. Трябва да се отбележи, че значителна част от избирателите на сегашния министър-председател Румен Радев и неговата партия „Прогресивна България“ са хора с леви убеждения и традиционно благосклонно отношение към Русия.

27.07.2026 17:36
Румен Петков връчи на посланика на Ислямска република Иран декларацията на ПП АБВ срещу разполагането на американски самолети в България
България

Румен Петков връчи на посланика на Ислямска република Иран декларацията на ПП АБВ срещу разполагането на американски самолети в България

/Поглед.инфо/ Председателят на ПП АБВ Румен Петков проведе среща с извънредния и пълномощен посланик на Ислямска република Иран в България Н. Пр. Али Реза Ирваш. В разговора участваха заместник-председателят на ПП АБВ Петър Първанов и Георги Стамболиев.

27.07.2026 15:48
Яков Кедми: Русия ще приеме инициативата, но Европа няма интерес България да стане посредник за мир
България

Яков Кедми: Русия ще приеме инициативата, но Европа няма интерес България да стане посредник за мир

/Поглед.инфо/ В разговор с Владимир Трифанов израелският военен и геополитически експерт Яков Кедми коментира идеята на проф. Валентин Вацев България да стане домакин на бъдещи мирни преговори между Русия, Украйна, САЩ и европейските държави. Според Кедми страната ни има историческия авторитет и доверието на Москва, за да изпълни подобна роля. Проблемът обаче не е в България, а в политическата воля на Западна Европа и зависимостта на Киев. Защо Русия би приела София за посредник? Защо Брюксел би се противопоставил на подобна инициатива? И защо в дипломацията понякога най-опасното е да предложиш решение, за което предварително знаеш, че ще бъде отхвърлено? Един разговор за реалната политика, а не за политическите илюзии.

26.07.2026 18:30
Проф. Нако Стефанов: Иран предупреди България – играем си с огъня на голяма война!
България

Проф. Нако Стефанов: Иран предупреди България – играем си с огъня на голяма война!

/Поглед.инфо/ В първата част на разговора ми с проф. Нако Стефанов поставяме въпроса, който българската политика предпочита да заобикаля: превръща ли се България от формален съюзник в реален участник в разрастващия се военен конфликт в Близкия изток? На фона на предупрежденията от Иран и решението за използване на авиобаза Безмер от американски сили проф. Стефанов предупреждава, че страната ни може да бъде въвлечена стъпка по стъпка в конфликт с непредвидими последици. Разговорът обаче стига много по-далеч от Безмер. Говорим за опасността от разширяване на войната, Ормузкия проток и Баб ел Мандеб, енергийните рискове за Европа, възможната нова ценова криза и все по-тънката граница между конвенционална и ядрена ескалация. Според проф. Стефанов България има друга възможност – политика на активен неутралитет и превръщането ѝ в „зона на мира“, вместо в територия, използвана в чужди военни стратегии.

23.07.2026 18:00