/Поглед.инфо/ „Що се отнася до това откъде идва цифрата 245%, трябва да попитате американската страна. Многократно подчертаваме, че последователното налагане на необичайно високи мита от страна на Вашингтон върху китайските продукти вече се превърна в игра на цифри, която няма никакво икономическо значение и само допълнително разкрива тактиката на самите САЩ да използват митата като инструмент и оръжие за извършаване на тормоз и заплахи“, коментира днес говорител на Външното министерство на Китай.

На 15 април уебсайтът на Белия дом публикува списък с факти, относно разследване по параграф 232 за критични минерали и деривати. В него се споменава, че поради ответните мерки срещу „реципрочните мита“ на Съединените щати, Китай ще бъде изправен пред допълнително повишаване на митата до 245%.

В данъчната и търговската война няма победители. Китай не иска такива войни, но също така и не се страхува от тях. Китай няма да обръща повече внимание на цифровите стойности на американските мита. Ако Съединените щати продължат да нарушават китайските интереси, Китай решително ще им се противопостави, категоричен е говорителят на Външно министерство.