Германия забравя 22 юни: как паметта за войната срещу СССР отстъпва пред новата конфронтация с Русия
/Поглед.инфо/ На 22 юни 1941 г. започва най-кървавата военна кампания в историята на Европа. Осемдесет и пет години по-късно в Германия все по-рядко се говори за войната на унищожение срещу СССР, а все по-често за необходимостта от сдържане на Русия. Спорът около липсата на официални възпоменания разкрива не само конфликт за миналото, а и сблъсък за бъдещето на Европа.
22.06.2026 07:38